2. Alutaguse kepikõnni- ja käimismaraton

Elamusmaratonid on ajutiselt edasi lükatud!
Currently unavailable


Kuupäev:  2. mai 2020  


Asukoht:Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses

Ida-Viru maakond


Stardiaeg:  kell 20:00 ja 20:10


Distantsid:  21 km, 10 km


Registreermine lõppeb:  29. aprill

Üritus FACEBOOKIS

Ürituse lisainfo  

Start on  laupäeval, 2. mail kell 20.00 21 km distantsile ja 10 minutit hiljem 10 km distantsile Alutaguse Puhke- ja Spordikeskusest! Täpsem info asukoha kohta on kättesaadav  siin. 

Kuna üritus toimub õhtusel pimedal ajal, siis on rajal liikumiseks vajalik pealamp.  Juhul kui sul pealampi ei ole, saad selle mugavalt soetada registreerimisel koostöös Matkaspordiga. Pealambi hinnaks on 25 € ja valikus on järgmised värvivariandid:

Kui ostad registreerimisel pealambi, siis ootab see Sind patareidega juba koos stardinumbriga stardialas. 

Osalejate kohaloleku  registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 19.00  stardi- ja finišipaigas Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse staadionil. Pärast starti on osalejatel finišisse jõudmiseks aega maksimaalselt 5 tundi. Osalejad, kes ei ole kella 1ks jõudnud valitud distantsi läbida, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad  Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse  staadionil, kust rada kulgeb edasi Eesti suurimat Kurtna järvistut avastama. Rada kulgeb Eesti kõige noorema – 2018. aasta lõpus loodud Alutaguse LKA territooriumil. 100% rajast kulgeb metsa- ja kruusateedel. Rajal on ka mõningaid kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnime männimetsas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad suurepäraselt kepikõnniks.


Uuendatud radade kulgemine 2. Alutaguse Elamusmaratoni raames avaldatakse 1.04.2020! Vaata 2019. aasta rajakaarti siit

Mis toimub teeninduspunktides?  

Poolmaratoni (21 km) rajal on 3 ning 10 km rajal 2 teeninduspunkti.

Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Viimases punktis pakutakse ka lõkkevorste!

Teeninduspunktidele annavad jõudu juurde Põltsamaa,  Freesport ja Kalev.

Mis toimub finišis?  

Maratoni lõpus ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga.  Finišis pakutakse kõigile osalejatele maitsvat  Põltsamaa  suppi ja kosutavat karastusjooki, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma.

Samuti on finišis võimalus maratonijärgselt pesuruumide kasutamiseks.  

Kuidas registreeruda?

  • Osaleja  registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.  
  • Registreerumiseks on võimalik kasutada ka Miuuv OÜ mobiilirakendust, mille saab alla laadida siit. 
  • Grupina  registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate  siit. Täpsema info grupiliikmete osavõtutasude tasumise kohta saadame teile registreerimise järgselt emailile.  

Tutvu lähemalt osavõtutasude ja registreerimistingimustega  siin.  

Kuidas tulla maratonile?  

Parim viis maratonile tulla on autoga koos sõpradega – seega otsi endale head matkakaaslased nii rajale kui ka autosõiduks. Koos on hea emotsioone vahetada ning mis seal salata, ka soodsam!  Seega andke julgelt meile märku, kui vajate transporti või vastupidi teil on autos vaba koht ja saate mõne matkakamraadi kaasa haarata.

Majutus

Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus

Alutaguse Elamusmaratonil osalejatele pakume võimalust maratonieelselt või maratonijärgselt jääda ööbima Alutaguse Puhke- ja Spordikeskusesse. 

Majutuse hinnad Elamusmaratonidel osalejatele on järgmised:
  • 1-kohaline tuba – 30€/tuba/öö
  • 2-kohaline tuba – 50€/tuba/öö
  • 3-kohaline tuba – 70€/tuba/öö  
Hinnad sisaldavad hommikusööki! Esita oma soov: puhkekeskus@alutaguse.com.

Toila Spa

Teine alternatiiv on ka Toila Spa, kus on lisaks ööbimisele võimalik nautida maratonijärgselt ka spa ja saunakeskuse mõnusid. 

Parooliga Elamusmaraton saavad maratoonarid hinnakirjast majutusele 10% soodustust al. 2 ööst. Hinnakirjaga saad tutvuda siin: https://www.toilaspa.ee/et/p/hotell

Broneerimiseks pane oma soov teele: admin@toilaspa.ee

Eelmise aasta Alutaguse Elamusmaraton

Viska pilk peale eelmise 2019. aasta 1. Alutaguse kepiõnni- ja käimismaratoni rajakaardile, uudista möödunud aasta pilte ja videot ning loe maratonist kirjutatud uudist siin:  

NB! Loe ka Elamusmaratonide  üldjuhendit  ning tutvu  osavõtutasude ja registreerimistingimustega!  

2. Alutaguse kepikõnni- ja käimismaraton  FACEBOOKIS!