9. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton

Elamusmaratonid on ajutiselt edasi lükatud!
Currently unavailable

Kuupäev: 7. juuni 2020

Asukoht: Tuksi Spordikeskus, Lääne maakond  

Start: 

42 km start kell 10:00; 

21 km start kell 12:00; 

10 km start kell 12:10

Distantsid: 42 km, 21 km, 10 km

Registreermine lõppeb: 3. juuni 2020

Üritus Facebookis

In English

Noarootsi EM 2019 videokokkuvõte

Ürituse lisainfo

Stardid on pühapäeval, 7. juunil Tuksi Spordikeskusest! Täpsem info asukoha kohta on kättesaadav siin.

Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 10.00 stardi- ja finišipaigas Tuksi Spordikeskuse staadionil.

42 km start antakse kell 10.00, 21 km kõndijad stardivad rajale 12.00. 10 minutit hiljem kell 12.10 stardivad rajale ka 10 km kõndijad!

Pärast starti on osalejatel finišisse jõudmiseks aega maksimaalselt 8 tundi. Osalejad, kes ei ole veel kell 18.00 jõudnud valitud distantsi läbida, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad Tuksi Spordikeskuse staadionil, rada kulgeb edasi põhja poole – esmalt mööda kruusateed ning õige pea liigume juba kaunite männikute vahel. Möödume kaunist järvederohkest piirkonnast, jõuame peaaegu välja Rannakülla ning Nõvale. Tagasiteel läbime Spithami poolsaare tipu ning kulgeme mööda rannikut läbides Dirhami ja Rooslepa.

Enamik rajast aga kulgeb metsa- ja kruusateedel. Rajal on ka mõningaid kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnime männimetsas ning mererannas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad suurepäraselt kepikõnniks.

Uuendatud radade kulgemine 9. Noariootsi Elamusmaratoni raames avaldatakse 1.04.2020! Vaata 2019. aasta rajakaarti siit!

Mis toimub teeninduspunktides?

Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratoni (21 km) rajal 3 ning 10 km rajal 2 punkti.

Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga.

Teeninduspunktidele annavad jõudu juurde Põltsamaa, Freesport ja Kalev.

Mis toimub finišis?

Maratoni lõpus ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga.

Finišis pakutakse kõigile osalejatele maitsvat Põltsamaa suppi ja kosutavat karastusjooki, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma.

Samuti on finišis võimalus lõõgastuda mõnusas saunas.

Kuidas registreeruda?

  • Osaleja registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke. 
  • Registreerumiseks on võimalik kasutada ka Miuuv OÜ mobiilirakendust, mille saab alla laadida siit. 
  • Grupina registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Täpsema info grupiliikmete osavõtutasude tasumise kohta saadame teile registreerimise järgselt emailile.

Tutvu lähemalt osavõtutasude ja registreerimistingimustega siin.

Kuidas tulla maratonile?

Parim viis maratonile tulla on autoga koos sõpradega – seega otsi endale head matkakaaslased nii rajale kui ka autosõiduks. Koos on hea emotsioone vahetada ning mis seal salata, ka soodsam! Seega andke julgelt meile märku, kui vajate transporti või vastupidi teil on autos vaba koht ja saate mõne matkakamraadi kaasa haarata! Täpsema info transpordi jagamise kohta leiad siit

Majutus maratoni eelselt?

Noarootsi Elamusmaratonil osalejatele pakume võimalust tulla kohale juba maratonile eelneval päeval, et vältida maratonipäeval varahommikust pikka kohale sõitmist. Ööbimisvõimalus on olemas Tuksi Spordikeskuse tubades nii laupäeva ööl vastu pühapäeva kui ka maratonijärgselt vastu esmaspäeva.

Ööbimiskoha broneerimine toimub läbi Booking.com keskkonna!

Eelmise aasta Noarootsi elamusmaraton

Viska pilk peale eelmise 2019. aasta 8. Noarootsi kepiõnni- ja käimismaratoni rajakaardile, uudista möödunud aasta pilte ja videot ning loe maratonist kirjutatud uudist siin:

NB! Loe ka Elamusmaratonide üldjuhendit ning tutvu osavõtutasude ja registreerimistingimustega!

9. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton Facebookis!