Elamuspunktid

Mis on Elamuspunktid?

Elamusretkede ja -maratonide läbimine pole võistlus kiirusele, vaid kogutud elamuste peale. Iga kogutud kilomeeter elamust võrdub 1 Elamuspunktiga (EP). Korraldajad premeerivad hooaja jooksul vähemalt kümmet enim EP-sid kogunud kõndijat. Lisaks loositakse kõigi üle 100 EP kogunud osalejate vahel välja loosiauhindu.  

Pidulik hooaja lõpetamine toimub 2. detsembril Loksa Elamusretke raames.

Kuidas võistlevad omavahel kollektiivid?

Kõikidel Elamusretkedel ja Elamusmaratonidel võtavad üksteiselt mõõtu ka käimisklubid ja -seltsingud, sõpruskonnad või ettevõtted. Märkides grupiregistreerimisel ära kollektiivi nime, läheb osaleja tulemus ka kollektiivide vahelisse arvestusse.

Kollektiivi tulemuseks Elamusretkel/ Elamusmaratonil on teda esindavate liikmete EP-de summa. Kollektiivi identifikaatoriks läbi hooaja on nimi, mitte liikmed. Kollektiivi võivad igal retkel ja maratonil esindada samad või ka erinevad inimesed. Üks inimene võib hooaja jooksul esindada mitut, kuid ühel üritusel vaid ühte kollektiivi.

Kuidas koguvad ettevõtted punkte Eesti Sportlikuma Ettevõtte sarja?

Elamusmaratonide raames võtavad aktiivsuses mõõtu ettevõtete kollektiivid. Ettevõtte tulemuseks on igal Elamusmaratonil teda esindavate liikmete EP-de kordajate summa (42 km-3punkti, 21km-2 punkti ja 10-km-1 punkt).   

Kogutud Elamuspunktid annavad lisapunkte ettevõtetele Eesti Firmaspordi Liidu poolt elluviidavas Eesti Sportlikuma Ettevõtte sarjas – just siin selguvad Eesti kõige aktiivsemad ja sportlikult edukamad ettevõtted! Detailne info punktiarvestuse kohta on leitav siit.


2023 Elamuspunktid

Lahemaa Elamusmaratoni järgne Elamuspunktide seis:

2022 Elamuspunktid

Kõrvemaa elamusmaratoni järgne Elamuspunktide seis:

2021 Elamuspunktid

2020 Elamuspunktid

2019 Elamuspunktid

2018 Elamuspunktid

2017 Elamuspunktid

2016 Elamuspunktid

2015 Elamuspunktid