Üldjuhend

Mis on Elamusretked?

Elamusretkede kepikõnni- ja käimissari kujutab endast kõndimisretki erinevatesse Eestimaa põnevatesse ja avastamist väärt paikadesse.
Elamusretkede eesmärgiks on pakkuda liikumisharrastajaile regulaarset liikumisvõimalust kaunis looduses ning tutvustada retkelistele paiku, mis asuvad erinevates Eestimaa otsades. Igas kuus toimub vähemalt üks retk, mida juhib piirkonda tundev retkejuht. Suurema osalejate arvu korral on retkejuhte mitu ja liigutakse erinevas tempos, et igasuguses füüsilises vormis retkelised saaksid kaasa teha.
Nagu nimele kohane, pakuvad retked erinevaid elamusi. Nii mõnigi kord tuleb üle kraavi hüpata, soojemal ajal on oht varbad märjaks saada ning me ei garanteeri, et valged tossud alati valgeks jäävad.

Kes saavad osaleda?

Osaleda saavad kõik, kellele käimine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub. Osalema võib tulla nii iseseisvalt kui koos pere, sõprade või töökaaslastega.

Kuidas registreeruda?

Elamusretkele registreerumiseks tutvu retke juhendiga ja täida registreerimisvorm. Lõplikuks registreerimiseks tuleb tasuda osalustasu vastavalt registreerimisjärgselt saadud juhistele.
Arve saamiseks kirjutage info@elamusretked.ee.
Juhul kui ilm sunnib korraldajaid retke ära jätma, jääb osalustasu ettemaksuks mõnel järgmisel sama hooaja retkel osalemiseks vastavalt osaleja valikule.
Haigestumisel on võimalik retke osalustasu edasi kanda kuni kolm kuud (st kolme järgmise retke ulatuses), edastades kolm päeva enne retke arstitõendi info@elamusretked.ee.

Mis on Elamuspunktid?

Elamusretke läbimine pole võistlus kiirusele, vaid kogutud elamuste peale. Iga kogutud kilomeeter elamust võrdub 1 Elamuspunktiga (EP). Vaata täpsemalt Elamuspunktide lehelt.

Kuidas võistlevad omavahel kollektiivid?

Igal Elamusretkel võtavad üksteiselt mõõtu ka käimisklubid ja -seltsingud, sõpruskonnad või ettevõtted. Märkides grupiregistreerimisel ära kollektiivi nime, läheb osaleja tulemus ka kollektiivide vahelisse arvestusse.
Kollektiivi tulemuseks retkel on teda esindavate liikmete EP-de summa. Kollektiivi identifikaatoriks läbi hooaja on nimi, mitte liikmed. Kollektiivi võivad igal retkel esindada samad või ka erinevad inimesed. Üks inimene võib hooaja jooksul esindada mitut, kuid ühel üritusel vaid ühte kollektiivi.

Kust saab infot?

Elamusretkedega seonduv info ning kalender on leitav aadressil www.elamusretked.ee. Korraldajad loodavad, et kalender ning üldjuhend on lõplikud, kuid vajadusel on meil õigus neid hooaja jooksul muuta. Viimane ja kehtiv versioon on alati leitav meie kodulehelt.

Mida peaksin meeles pidama retkele tulles?

  • Järgin kogu retke vältel matkajuhti ning ei lähe ilma matkajuhi teadmata omapäi uitama.
  • Matkan vastavalt oma võimetele ning võimalike pähe tulnud ekstreemsuste katsetuste eest vastutan ise.
  • Austan kaasmatkajaid ning hoian looduse puhtana.
  • Tervislikest probleemidest teavitan esimesel võimalusel matkajuhti või -korraldajaid.
  • Olen teadlik oma tervislikust seisundist enne retkele tulekut. Haigena retkele ei tule!
  • Ei kaota entusiasmi ning julgustan ka teisi rõõmsalt edasi liikuma.
  • Söön enne retke hommikul korralikult, et mul jaguks energiat retkel osalemiseks.
  • Naudin iga hetke 100% :)