Alutaguse Elamusmaraton - talve eri

Möödunud nädalavahetusel avasime Elamusmaratonide 14. hooaja 3. Alutaguse Elamusmaratoniga üritustega - toimusid 3. Õhtumaraton ning 3. Alutaguse Elamusmaraton.Seekordne üritus läheb ajalukku ootamatult talvisena – pikk ja lumine talv hoidis endiselt Alutaguse LKA lumisena ning rajad meenutasid kohati rohkem suusaradu kui matkaradu. Aga sellest maratoonarid end häirida ei lasknud – see on ilmselt ükskord elus ettetulev võimalus jalutamiseks ning seda ei soovinud keegi kasutamata jätta!


Laupäeva, 23. aprilli õhtul stardipaugu saanud Õhtumaratoni 10 km distantsil osales kokku 61 pealampidega vaprat seiklejat. Pühapäevastelt distantsidelt võttis osa kokku 220 osalejat. Kahe päeva peale läbis raja 281 kõndijat ning kokku kogunes 4579 elamuskilometrit. Elamuskilomeetrite aastatabelit saad vaadata siit.


Alati on meie maratonidele oodatud ka elamusi kogema ettevõtete kollektiivid ja sõpruskonnad. Sel korral kogusid kõige enam Elamuskilomeetreid Tartu Käimisseltsing. Kollektiivide arvestuse leiad siit.

Alates 2022. aastast kuuluvad Elamusmaratonid ka Eesti Sportlikuma ettevõtte arvestusse ning kõik ettevõtete töötajad, kes lisavad oma tööandja nime registreerimisel toovad ka punkte oma ettevõttele. Peale Alutaguse Elamusmaratoni on juhtimas Sportland Eesti AS kollektiiv, aga Noarootsi Elamusmaratonil on kindlasti ettevõtteid juba märka rohkem, kes tahavad endale liidripositsiooni haarata. Täpsemat tabeliseisu näed siit.

A picture containing text tree outdoor groundDescription automatically generated

Alutaguse Elamusmaratoni rajal ootasid lisaks tavapärastele Elamustele ka Terminali Elamuskilomeeter ning loomulikult ei puudunud ka rajalt parimad Eestimaised maitsed Salvesti, Värska Vesi ning Kalevi näol. Alutaguse Elamusmaratoni teeb eriliseks ka viimane punkt, kus Elamusmaratonide grillmeister jagab energiat grillvorstide näol kõigile liikujatele.


3. Õhtumaratoni pildigaleriid saab näha siit

3. Alutaguse Elamusmaratoni pildid leiab siit.

Kes sel aastal Alutagusele ei jõudnud, on oodatud järgmistele sel suvel toimuvatele elamusmaratonidele Noarootsi, Naissaarele, Lahemaale ning Kõrvemaale. Järgmisena oletegi oodatud juba 12. juunil toimuma saavale juubeliüritusele - 10. Noarootsi Elamusmaratonile, kuhu ootame osalejaid nii 10, 21 kui ka 42 km rajale.


A group of people on a beachDescription automatically generated with medium confidence

Võta sõbrad ja töökaaslased kaasa ning tulge rajale elamusi nautima! #suveparimelamus #elamusmaratonid


Tagasi uudistesse