Elamusmaratonid stardivad 14. hooajale!

Elamusmaratonid on juba tuleval nädalavahetusel avamas oma 14. hooaega. 2022 aasta avame 23. aprillil toimuva tuliuue üritusega – 1. Alutaguse Õhtumaratoniga. 24. aprillil toimub samas paigas juba 3. Alutaguse Elamusmaraton.  

Sel aastal on toimumas Elamusmaratone tervelt 5. nädalavahetusel üle Eesti.

 

 

Sel aastal tuleb Alutaguse Elamusmaraton teistmoodi. Kui varasemalt oleme matka alustanud päikeseloojangu eel ning finišisse jõudnud juba ööpimeduses, siis sel korral toimub kaks eri formaadis retke. Mõeldud on nii neile, kel soov matkata päevasel ajal kui ka neile, kes eelistavad avastada Ida-Virumaa maastikku kuu saatel pealambiga. Tulge ning veetke terve nädalavahetus seiklusterohkelt, osaledes laupäeval 10 kilomeetri pikkusel Õhtumaratonil ning järgmisel päeval 21 kilomeetrisel maratonil. #suvemõnusaimväljakutse

 

Maratonirajad kulgevad mööda Alutaguse Rahvuspargi seiklusrikkaid radu. Tee peal teeme tutvust ka Eesti suurima järvistu - Kurtna järvistuga. Rajal möödume mitmest järvest, näiteks Liivjärvest, Nõmme järve ning Niinsaare järve.

 

Veiko, üks 2021. aastal toimunud Alutaguse Elamusmaratonil osalejatest, on öelnud, et matka läbimine pakkus talle ainiti vaid positiivseid emotsioone. Ta soovitab teistelgi osa võtta matkast, kuna matk on professionaalselt organiseeritud, rada hästi märgistatud ning kõige olulisem - olemas olid nii vajalikud toidupunktid ja värske Alutaguse metsade kevadõhk.

A group of people in the snowDescription automatically generated with medium confidence

 

Kuna raja läbimisel jõuvarud vähenevad, siis on rajal mitu teeninduspunkti, kus on võimalik jõuvarusid taastada suupistete ning joogiga. Õhtumaratoni viimases teeninduspunktis toimub ka sel korral traditsiooniks saanud vorstide grillimine.

 

 

Lisaks Alutagusele on tulemas veel mitmeid maratone nii Noarootsis, Naissaarel, Lahemaal kui Kõrvemaal. Järgmisena olete oodatud pere ning sõpradega emotsioone koguma 12. juunil toimuvale Noarootsi Elamusmaratonile.

 

 Haara sõbrad ja töökaaslased kaasa ning tulge rajale elamusi kogema! #suveparimelamus

 


Tagasi uudistesse