Elamusmaratonide sarja lisandub uus kepikõnni- ja käimismaraton

Juunis, juulis ja augustis toimub kokku neli kepikõnni- ja käimismaratoni – 10. juunil Noarootsis, 8. juulil Lahemaal, 5. augustil Värskas ning esmakordselt 19. augustil Kõrvemaal.

Elamusmaratonide korraldaja Kunnar Karu sõnul on maratonid üha rohkem populaarsust kogumas ja nii sündis idee lülitada sarja veel üks etapp. „Elamusmaratonidel osalemine on kindlasti suve mõnusaim väljakutse ja nüüd on võimalus end ka Kõrvemaa kaunis looduses proovile panna. Raja teevad eriti huvitavaks sealsele piirkonnale iseloomulikud voored ning palju järvi ja männimetsi, kuid ka Jussi nõmm, mis augustikuus peaks olema suur ja lilla kanarbikuväli,“ lisab Karu.

Maratoni põhirada on 42 km pikk, kuid saab valida ka pisut lühema – 21 või 10 km pikkuse distantsi. Kõrvemaal on 10 km rada läbitav ka lapsevankriga. „Sellist soovi on meile korduvalt avaldatud ja mis seal salata, ka nii mõnelgi korraldajal on värske pisipere kasvamas. Teeme ühise üleskutse – lastega Kõrvemaa elamusmaratonile!“ selgitab korraldaja Kristel Patzig ühe uuenduse tagamaid.

Maratonid pakuvad liikumist mitmekesises ja huvitavas looduses. 

Noarootsi kepikõnni- ja käimismaratoni rada kulgeb Läänemaal läbi männimetsade ning põikab paaril korral ka mereranda. Algus ja lõpp on Tuksi spordikeskuse staadionil, teele jäävad omanäolised väikekülad Rannaküla, Nõva, Drihami ja Rooslepa. Rada läbib ka Spithami poolsaart, kust avanevad head vaated rannaäärsetele aladele ning Osmussaarele.

Lahemaa kepikõnni- ja käimismaratoni rada viib osalejad Kolgaküla terviseradade keskusest Lahemaa rahvuspargi metsateedele. Külastamata ei jää ka Joaveski ja Nõmmeveski ning Valgejõe kallaste äärsed jalutamisrajad.

Värska kepikõnni- ja käimismaratoni stardi- ja finišipaik asub Värska laululaval. Mustoja maastikukaitseala territooriumil vahelduvad kaunite metsaradade lauged lõigud üksikute tõusudega. Kõik 42 ja 21 km distantsil osalejad näevad ära ka kohalikud liivaluited ja raba.

Kõrvemaa kepikõnni- ja käimismaraton saab alguse Sportland Kõrvemaa suusa- ja matkakeskusest. Rada kulgeb Kõrvemaa looduskaitseala radadel – osalejad läbivad raba ning turnivad vooredel ning satuvad järvede kallasradadele ja männimetsadesse.

Elamusmaratonid on Eesti suurim kepikõnni- ja käimismaratonide sari, mis pakub osalejatele motivatsiooni liikumiseks suvises Eesti looduses. Osalema on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub.

Vaata lähemalt: www.elamusmaratonid.ee


Lisainfo:

Kunnar Karu, tel: +372 52 77 540, e-post: kunnar@elamusretked.ee


Tagasi uudistesse