Elamusretkede 2017. aasta hooajal läbiti 55 tuhat elamuskilomeetrit

2017. aastal sai Eestimaa loodust nautida kümnel elamusretkel, kolmel kepikõnni- ja käimismaratonil ning ühel eriretkel. Matkadel osales 1854 inimest ja kokku koguti 54 924 elamuskilomeetrit, mis on sama pikk maa kui 1,4 korda ümber maakera sammuda.

Kaks raudset leedit – Aino Sirkel ja Siiri Lestsepp – olid ainsad, kes osalesid kõikidel etappidel ja kogusid individuaalselt 291,6 elamuskilomeetrit. Aktiivseimad käimisseltskonnad olid Tartu Käimisseltsing (3183,5 km), Sportland Eesti AS (1267,3 km) ja Viti (1132,3 km). 


Aktiivne retkeline Aino (73) näitab oma aktiivsuse ja positiivse ellusuhtumisega kõigile silmad ette: „Kõnnin igal võimalusel. Näiteks ma ei salli oodata kui buss on ära läinud, panen jala järgmisesse peatusesse“. Pidev liikumine tundubki olevat tema hea vormi saladus. Aino muljetas, et sel hooajal meeldis kõige rohkem Värska maraton, kus pidi kaks korda jalanõud ära võtma, et neid kuivana hoida: „Korra oli vaja koguni läbi jõe sumbata – vot sellised asjad jäävad meelde! Elamusretked on alati nagu ekskursioon, mille käigus saab Eestiga tutvuda, iga kord on uus ja põnev.“ 

2017. aasta pakkus elamusretkelistele mitmekesiseid võimalusi. Talve esimesed retked viisid kaunite rabade rüppe ning kevadet uudistati Eesti kõrgeimate mäetippude otsast. Tartu eriretk toimus seekord koguni kaks korda – aprillis juba traditsiooniks saanud õhtuse Taaralinna uudistamisena ja septembris Euroopa Liidu spordinädalale pühendatud eriretkena. Suvised elamusmaratonid purustasid osalusrekordeid – Noarootsis sammus rajale 352 inimest, Lahemaa X juubelimaratonil 443 huvilist ja Värskas 301 kõndijat. Sügistuulte saatel loksusid retkelised Naissaare võlusid avastama ja oktoobris vaadati nn retro retke raames üle Laulasmaa kandi põnevamad paigad. Novembris Narva retkel pakkus tööstusmaastiku ja looduskaunite paikade ühildumine palju üllatuslikku. Hooaja viimasel retkel Tõraveres lõpetati hooaeg usinamate elamuskilomeetrite kogujate tunnustamisega. 

Tartu Käimisseltsingu liikmete hulgas on juba mitu hooaega olnud elamusretkede suured fännid. Seltsingu eestvedaja Ene Kivirüüt sel-gitas, et koos on põnevam ja saab ka trans-pordikulusid kokku hoida: „Teeme kaasa 100% retkedest ja sõidame 19-kohalise bussiga kohale, nii olemegi alati hulgakesi kilomeetreid kogumas.“ 

Elamusretkede peakorraldaja Kunnar Karu sõnul võib hooaja igati korda läi-nuks lugeda: „Kui retke stardis on kohal palju aktiivseid ja särasilmseid matkahuvilisi, ongi kõik juba hästi. Korraldajatena rõõmustame, et rahvas tahab loodusesse tulla ja täname elamusretkede häid sõpru, tänu kellele saame jätkuvalt vahvaid matku korraldada.“ 

MTÜ Elamusretked tänab partnereid: The North Face ja Sportland AS, Põltsamaa, Kalev,  Carmolis, Mariine Auto, Iluum, Valio, Enervit, Newtime ja Faaz. 


Elamusretked jätkuvad 2018. aastal. Retkedele on oodatud kõik, kellele aktiivne liikumine, looduse nautimine ja uute kohtade avastamine naudingut pakub. Täpsem kalender on leitav SIIT.

 

Lisainfo:

Kunnar Karu, tel: +372 52 77 540, e-post: kunnar@elamusretked.ee

 


Tagasi uudistesse