Elamusretkedega lumiste rabade võlusid avastama!

Elamusretked toimuvad igal aastaajal ja iga ilmaga! Elamusretkede 2017. hooaeg algab kolme vinge raba-räätsaretkega. Just talvisel jäätunud rabamaastikul on võimalik leida ennast paikadest, kuhu muul ajal ei satu. 

Rabajärvedega ning laukarikastesse rabadesse on tänu veerohkusele on suvisel ajal raske, kui mitte võimatu pääseda. Talvine külm aga sillutab retkelistele tee üle raba ja pääseme ka külmunud laugastele patseerima.

Jaanuarikuu elamusretk viib retkelised Nätsi-Võlla rabasse. Lõunapoolne osa Võlla raba on Eesti suurim terviklik rabalaam ja põhjapoolne osa Nätsi raba on väga laukarikas. Seega saame avastada tohutu suurt ja laukarikast rabamaastikku.

Vabariigi aastapäeva eriretkel seame sammud Järvamaale Kakerdaja rabasse. Uudistame räätsadega talvist kõrgraba, mida ilmestavad rabamännid, älved ja hästi väljakujunenud laugastik. Loomulikult on retke värvikoodiks sini-must-valge. Kes võtab kaasa lipu, kes paneb ennast pidupäevale vastavalt riidesse – oodatud on kõik, mis sobib temaatikaga.

Märtsi elamusretkel satume avastama Loosalu raba võlusid. Seda raba on nimetatud ka Nipernaadi rabaks – seega rändajatele väga südamelähedane paik! Saame tutvuda Eesti suurima rabaveekoguga ja jalutada talvises kõrgrabas – tõuseme koguni 106 m kõrguse Hiiemäe tippu, et nautida vaateid pisut kõrgemalt kui tavalisel rabamatkal.

Räätsaretkedel läbitakse lähtudes lume- ja ilmaoludest 10-15 km, aega kulub 4-5 tundi. Rajal kosutame kõiki osalisi energiapausidega, kust ei puudu ka soe tee ja glögi ning retke lõpus ootab kehakinnituseks soe supp.

Vaata rohkem infot räätsaretkede kohta ja pane oma nimi kohe kirja!

Tagasi uudistesse