Parika elamusretk - lumi, lumi ja veelkord lumi!

 
Lumi on kindlasti märksõna, mis igale Parika elamusretkel osalejale pikaks ajaks meelde jääb. Kui veel kellelgi oli mustadest jõuludest okas hinges, siis pühapäevane helevalge maailm täitis kõik lumeigatsuse hingesopid pehme positiivsusega.


2016. aasta esimesel räätsaretkel kogusime elamusi maalilises Parika rabas, kohtumispaigaks oli Parika väikejärve õpperaja algus. Tiit pakkis kõikide saabujate autod osavalt kitsale metsateele, Liina tegi kohalolekukontrolli, Kunnar leidis 120 paari räätsade ja jalgade vahel sobivad paarilised, Anniki organiseeris juba kibelevad jalad gruppidesse ja retk võiski alata!

 

Matkasime kolmes grupis. Esialgu sammusime läbi lumise männimetsa, mis järjest madalamaks muutus ja õige varsti oli ümbrus üpris lage – olimegi rabasse jõudnud. Nii mõnigi seadis sammu kiiremaks taibates, et siledad lumised alad on ju rabalaukad! Kuid Parika järvele jõudes oli usaldus jää tugevuse vastu juba piisavalt suur. Samm muutus enne vaatetornini jõudmist eriti reipaks, kuna ees ootas esimene pikem paus. Selja taga oli juba 4,5 km.

 

Tee turgutavate Carmolise tilkadega ja Põltsamaa glögi tegid olemise eriti õdusaks ja edasi kulges tee otse üle Parika järve. Vahepeal oli lumesadu veel tugevamaks muutunud, ümbruse valget maailma vaadates tundusid argipäeva toimetused kaugel ja tühised. Just selle tunde pärast tasubki loodusesse minna!

 

Pärast mitut pikka kilomeetrit järvejääl olid rabamännid taas mõnus vaheldus. Kui palju rõõmu võib olla lumistest mändidest! Põhiliseks meelelahutuseks sai võistlus – kes kellele rohkem lund pähe ja krae vahele raputab? Ei ole vahet, kas oled 15 või 55 – kilkeid ja elevust kostus igalt poolt. 

Kõige üksikuma lauka juures, mida tuntakse Parika Pühajärvena (mis lumisel väljal ei tundunudki väga üksik), maiustasime Nõo Lihatööstuse vorstikesi ja Carmolise tervistavaid  komme ning sammusime muudkui edasi. Juba peaaegu lõpusrigel kõndisime üle südamekujulise järve „vasaku vatsakese“. Keegi tarkpea pakkus välja – huvitav, kas suplus väidetavalt noorendava toimega rabajärve jääaugus oleks veel tulemuslikum kui suvises soojas vees sulistamine? Ei hakanud siiski järele proovima...

 

Nii oligi märkamatult 12 km selja taga ja tõesti vaid lõpusirge lahutas retkelisi kuumast supist ja pirukatest. Autod olid vahepeal 15 cm lume alla mattunud! Korralik kõhutäis kere vahel, sai ka väikse jõutrenni matkale peale teha, kuna mõned autod vajasid liikvele saamiseks inimjõudu lisaks. Muljetamist ja vahvaid emotsioonide jagus küllaga!

 

Parika retk oli 12,8 km ja 4,2 h puhast ja helget rõõmu :) Kokku läbisime 1549 elamuskilomeetrit!

 

Järgmisi elamusi kogume juba vabariigi aastapäeval Simisalu rabas: http://www.elamusretked.ee/elamusretked-2016/simisalu-elamusretk

 


Tagasi uudistesse