Räätsaretked selja taga, suvi ja elamusmaratonid peagi tulemas!

Kolmel talvisel elamusretkel kogusime kokku 2642 elamuskilomeetrit
Talv oli küll üürike ja lund vähe, aga siiski oli meil õnne Eesti kaunites rabades ka talvevõlumaad nautida. Kõikidel retkedel oli ilmataat tee üle raba sillutanud ja nii sattusime kohtadesse, kuhu suvises rabas ei pääse, vähemalt kuiva jalaga mitte.

Jaanuaris Nätsi-Võlla retkedel uudistasime Eesti suurima tervikliku rabalaama põhjapoolset osa. Lund oli vähevõitu, kuid külmakraade oli olnud juba piisavalt, et ka üle laugaste jalutada. See oli kolmest retkest ainuke, kus räätsasid kasutasime.  Veebruaris Kakerdaja rabas saime aga mõnusa üllatuse osaliseks kui retke alguses tervitas meid mõnus lumetuisk. Mõne aja pärast pilved hajusid ja päike tuli välja ning pääses avaral rabaväljal iga retkelise D-vitamiini varusid laadima – nii otse põsele paistes kui ka värskelt lumelt vastu sillerdades. Vabariigi aastapäevale kohaselt olid osalejad kaunistatud lipuvärvides aksessuaaride või kostüümidega.

Märtsi elamusretked viisid meid Loosalu rabasse. Jälgisime oma silmaga looduse märke sellest, kuidas talv kevadele teatepulga üle annab. Saime kõndida Eesti suurima rabaveekogu, Loosalu järve pinnal ja nautida kevadeks valmistuva raba väga erinevat taimestikku.  

Oleme õnnelik rahvas, kuna meil on nii palju võimalusi nautida kaunist ja täiesti omanäolist rabaloodust. 

Rabad on võrratud olenemata ilmast või aastaajast :) 


Kevadel vallutame nii mägesid kui mereranda 

Elamusretkedega jätkame 22. ja 23. aprillil Haanja kõrgustikus. Kindlasti tõuseme Suurele Munamäele ning vallutame veel nii mõnegi Haanjas asuvast Eesti 50 kõrgeimast tipust. Loomulikult naudime ka kuplite vahele jäävat kaunist loodust.

Aprillis toimub ka õhtune Tartu eriretk, kus avastame tuledesäras Tartu mõnusaid ja üllatavaid kohti. Maikuu 13. ja 14. kuupäeval suundume laugetele radadele Käsmu kandi metsades ja randades. Imetleme rändrahne, otsime üles Eesti suurima kivikülvi ja vaatame üle ka Käsmu järve.  


Suve mõnusaim väljakutse – elamusmaratonid! 

Just praegu on õige aeg teha plaane ka suveks – suve mõnusaim väljakutse saab olema osalemine kolmel kepikõnni- ja käimismaratonil. Põhirada on 42 km pikk, kuid saab valida ka pisut lühema distantsi – 10 km või 21 km. Igatahes saab nautida Noarootsi, Lahemaa ja Värska kandi loodust ja väärt seltskonda! 

Kui registreerud korraga kõigile kolmele etapile, saad rajal uhkusega kanda omanimelist stardinumbrit ja Elamusmaratonide vinget T-särki. 

Vaata lähemalt http://elamusretked.ee/elamusmaratonid 


Elamusretked ja The North Face kutsuvad loodusesse!
Tagasi uudistesse