Sini-must-valge sünnipäevaretk Suru rabas

Kodumaa aastapäeva puhul võtsid elamusretkelised ette rännaku Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealal Suru rabas. Hoolimata sellest, et ilmataat meiega see aasta lund jagada ei tahtnud, ei lasknud retkelised pead norgu ja koos marsiti Elamuspunktide tabelisse juurde elamuskilomeetrit. Kohale tuli 166 rõõmsat nägu ning sini-must-valgete lippude lehvides nauditi üheskoos päeva!

Rõõm oli näha, et iga retkeline oli Eesti sünnipäeva puhul vaeva näinud oma välimusega - olgu selleks sini-must-valge näomaaling põsel, kotist välja lehviv lipp või hoopis terve sini-must-valge kostüüm! Detailides peitub võlu!

Elamusretkele starditi kolmes grupis - vapramatest moodustati kaks gruppi, kes võtsid ette pikema distantsi 10,5 km ning need, kes tahtsid rohkem loodust nautida ja rahulikult jalutada, rändasid läbi natuke lühema maa 8,5 km. Kindel on see, et iga retkelise silm säras ja hinges oli rahulolu!

Loodusrada kulges läbi mitmete vaatamisväärsuste ning möödusime lausa neljast järvest - Paukjärv, Linajärv, Kaasikjärv ja Umerikjärv. Paukjärv kuulub Eesti puhtaimate järvede hulka ning see paistis isegi läbi lopsakate mändide selgelt silma. Lisaks jäid raja peale kaks vaatetorni, mille otsast avanesid Põhja-Kõrvemaa ilusaimad vaated!

Loomulikult ei puudunud retkelt ka räätsad ning ega me pikaks ajaks laudteele kõndima ei jäänud. Kui pool maad oli juba ära rännatud, ulatati igale ühele kätte paar räätsasid ning oli aeg katsetada rabalaugaste pinda! Nii mõnegi retkelise jaoks oli räätsadel kõndimine esmakordne kogemus, mis tegi olukorra veelgi põnevamaks. Õnneks tulid kõik laugastel räätsadega suurepäraselt toime ning keegi omadega rappa kinni ei jäänud! Vabariigi sünnipäeva meeleolu hoidsid laes kiluvõilevad ning muud head ja paremad suupisted Kalevilt. Soojust andsid Põltsamaa glögi ja tee Carmolise tilkadega!

Alates sellest aastast on elamusretkedel avatud kõigile eriline lisakoht osalejate nimekirjas - elamushooldaja! Nimelt hoiab elamushooldaja silma peal sellel, et meist jääks maha ilus ja prügivaba loodus. Suru elamusretkel oli õnnelikke elamushooldajaid seekord lausa mitu - Maali Pruul, Aivar Anderson ja Merili Anderson. “Looduses käies on alati hea tunne, aga nüüd, kui sain midagi ka tagasi anda oli tunne veel mõnusam. Lisaks oli äge, et ka teised matkalised tundsid huvi, mida ma teen ja miks ning aitasid märgata minul kahe silma vahele jäänud prügi,” toob Maali välja elamushooldaja ametikoha rõõmud. Samuti kutsub Maali ka teisi kandideerima elamushooldaja kohale: “Tänu sellele hakkad kindlasti rohkem märkama, kui palju prügi leidub meie looduses. Esmapilgul tundub, et loodus on puhas, aga kui veidi silmi teritada, leidub ikkagi palju pisiprügi.”

See aasta oli meil taas kostüümivõistlus - kes on kõige vahvam sini-must-valge? Esikoha saavutasid neli toredat retkelist Monika Ülper, Piia Riim, Pille Riim ja Kauri Heidrits, kes olid tulnud rändama koos ühesuguste Eesti värvides mütside ja kinnastega ning lisaks oli ka detailidele suurt rõhku pandud. Võidutiimi liige Piia oli päevaga igati rahul ja sõnas: “Mul ei ole nii elamusterohket sünnipäeva veel olnud!”. Nimelt tähistas Piia lisaks Eesti sünnipäevale ka iseenda sünnipäeva, niiet kõik elamusretkelised said üheskoos sünnipäevalaulu laulda.

The North Face ja Elamusretked kutsuvad Sind järgmiseks Nigula elamusretkele, mis toimub 15. märtsil Nigula rabas Pärnumaal! Mine tea, äkki jõuame lausa lõunanaabritele külla?

Tagasi uudistesse