Sulailma rõõmud

2021. aasta esimene Elamusretk toimus Raplamaal ning viis Elamusretkelised avastama Aela raba. Tagasiteel põikasime ka Käometsa rabasse laukaid avastama.

Kui esimene Elamusretk tehtud, siis on jäänud 2021. aastasse veel 9 retke, mille käigus on võimalik avastada nii rabasid, väike-saari, maa-aluseid käike, kauneid männimetsi kui ka omanäolist kaevandus- ja tööstusmaastiku. Kogu Elamusretkede 2021. aasta kalendri leiad siit.

Hooaja avaretkel osales ühtekokku 117 retkelist, üheskoos läbiti 1363 Elamuskilomeetrit. Elamuskilomeetrite hetkeseisu saad näha siit.

Ilmataat oli seekord retkele unustanud külmakraadid kaasa anda ning rabas valitses talvine sulailm. Õnneks polnud talv siiski kuhugi kadunud – lumekate oli korralik ning sulalumes liikumine on heaks trenniks kõigile retkelistele! See talv on Lääne-Eestis olnud oluliselt pehmem ning ka lund on seal vähem kui Lõuna ja Ida-Eestis. Aga talveilma jagus siiski ning raba jättis retkelistele igati talvise mulje!

Aela raba kaugemas servas asub üks maagiline järv – Aeli järv, mille järsult langev kallas tekitab tunde, juskui oleks osa vett järvest puudu! Aeli järvele jalutasime ilusti tiiru peale ning loomulikult ei jäänud Aeli järve kaldal tegemata ka traditsiooniline teepeatus.

Kui paljudes rabades on järved ja laukad juba kaugelt näha, siis Aela raba on pisut teistsugune – seal on tihedad männid kasvamas justkui hekina ümber laugaste, millest läbipugemiseks tuleb tublisti vaeva näha! Lisaks sellele asub raba keskel Käomets, kus kasvab tõeline põlismets ning kuhu ühtegi saega metsameest ei lubata! Seal tekib jalutajatel tõeliselt ürgne tunne – ei ühtegi asukat, ei ühtegi rada – justkui oleksid esimene inimene, kes sinna satub! Just see oligi õige hetk, et Kalevi batoonist jõudu juurde ammutada ning retke lõpuni naeratusega vastu pidada!

Aela raba Elamusretke pilte saad vaadata siit.

The North Face ja Elamusretked kutsuvad teid järgmiseks Pärnumaale, Kaisma järve ning sealset raba ja radu avastama juba 24. veebruaril kui on toimumas Kaisma Elamusretk.

Ärge unustage – seekord on tegemist EV aastapäevale pühendatud eriretkega. Seega on traditsiooniliselt dresscode sini-must-valge ning nagu Kevadeski kirjas oli – kes tervet kostüümi ei leia, see võtab sini-must-valge mütsi, salli või lihtsalt väikse lipukese kaasa! Korraldajatel on igatahes vabariigi parimad kiluvõileivad juba plaanimisel!


Tagasi uudistesse