Talv hiilib vaikselt ligi!

Teadupärast on käimasolev talv olnud äärmiselt vihmane ning soe. Jaanuari keskmine temperatuur on viimase 14 aasta kõige soojem. Sellele vaatamata on nii mõnigi retkeline sel talvel üllatusega avastanud, et tema jalutuskäik looduses on üllatavalt talviseks kujunenud. Talv hiilib vaikselt, kuid päris kohale ta pole siiski veel jõudnud. Nädal tagasi sadas Ida-Eestis maha 5 cm lumevaip ning Alutaguse elamusmaratoni rajad said endale talvise rüü.

Selle aasta esimene elamusretk Kodru rabas on toimunud, kus osalenud elamusretkelised hoiavad pöidlaid pihus ja ootavad talve saabumist. Üks on kindel – kaks planeeritud talvist elamusretke toimuvad kindlasti!

Esimene neist on Suru elamusretk, mis toimub juba 24. veebruaril – täpselt siis kui Eesti Vabariik tähistab oma 102 sünnipäeva. Retke kohta saad täpsemalt lugeda siit. Seoses Eesti Vabariigi aastapäevaga on retkel värvikoodiks traditsiooniliselt sini-must-valge. Kes võtab kaasa lipu, kes paneb ennast vastavalt värvikombinatsioonile riidesse – oodatud on kõik, mis sobib temaatikaga.  

Loomulikult on vabariigi parimad kiluvõileivad valmis pandud ning rabalauka serval ootab kõiki kuum Põltsamaa glögi. Sellel aastal on võimalik vabariigi sünnipäeval minna retkele ka õhtusel ajal pealambi valgel – piiluda tähti taevas ning avastada, kuidas näeb talvine raba välja õhtuhämaruses.

Märtsikuus on plaanis külastada Nigula elamusretke raames 15. märtsil Nigula järve, sealset raba ning kui ilmataat annab piisavalt külma, satume ka üle vabariigi piiri Läti poolele tutvuma Soka järvega. Retke lõpus saame võrrelda – kas ja kuidas erinevad Eesti rabalaukad Läti omadest. Retke kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Jääme ootama talve ning loodame, et ilmataat lubab peagi talveilma ka Eestisse!

The North Face ja Elamusretked ootavad teid osa võtma selle hooaja 10 elamusretkest, mis viivad teid avastama erinevaid Eestimaa nurki – ühtlasi piilume Eestimaad kahel korral piiri tagant Lätist. Täpse hooaja plaani leiate siit!


Tagasi uudistesse