Veemõnude nautimine Loosalu rabajärvedes

Loosalu elamusretk oli esimene suvine rabaretk Elamusretkede ajaloos. Seni olid laugaste imetlemised ja laudteedel kõndimised jäänud pigem külmematesse aastaaegadesse. Erakordse retke puhul võttis Loosalu meid vastu tõelise suveilmaga - päevitunud nägu oli õhtuks garanteeritud igal elamusretkelisel!

Seiklemas käis kokku 83 elamusrekelist ning üheskoos koguti Elamuskilomeetrite tabelisse juurde 1289,2 Elamuskilomeetrit! Elamuskilomeetrite tabelile saad pilgu peale heita siin.


Loosalu raba on meile tuntud ka kui Nipernaadi raba - äratundmisrõõmu jagus nii mõnelegi! Keset raba laiub suur Loosalu järv, mis on ühtlasi ka Eesti suurim rabaveekogu. Kes ei ole veel jõudnud mere ääres käia, siis tuule käes lainetav järv võis anda vägagi ligilähedase tunde mere ääres kõndimisest. Elamusretkelised said kuuma päikese käes end karastada ning nautida veemõnusid suures Loosalu järves.

Rännaku tegid eriliseks matkaraja mitmed tõusud ja langused. Tagasiteel tõusime madalast rabast lausa 106 meetrise Hiiemäe tippu, mis muutis seikluse veelgi ekstreemsemaks. Muide, tegemist on Loode-Eesti kõrgeima tipuga! Rõõm oli näha, et osalised ei lasknud end tihedatest ronimistest ja kuumast ilmast heidutada ning näod püsisid kõigil naerul. Päevale lisasid rõõmu ka mitmed neljajalgsed matkasellid, kes nautisid retke samuti täiel rinnal!  

Tee peale jäi rohkelt laukaid. Loosalus on tekkinud mitmete väikeste laugaste ühendumisel lausa järv - Väike-Loosalu järv. Elamusretk kulges põnevalt loogeldes laugaste vahelt ning silmailu jätkus kõigile!  


The North Face ja Elamusretked kutsuvad Sind järgmistele retkedele Eesti suurimatele saartele - Hiiumaale ja Saaremaale! Retked leiavad aset vastavalt 4-5. juuli ja 1.-2. august. Lähme piilume, kuidas elab meie kodumaa saarte rahvas!


Suviste retkede kohta leiad rohkem infot ja registreerimise SIIT!


Tagasi uudistesse