7. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton

Pole saadaval


Kuupäev:
 10. juuni 2018

Asukoht: Tuksi Spordikeskuses (vaata täpset asukohta), Lääne maakond

Start: kell 11:00

Distantsid: 42 km, 21 km, 10 km

Registreermine lõppeb: 6. juuni 2018

In English: HEREÜrituse lisainfo

Start on pühapäeval, 10. juunil kell 11.00 Tuksi Spordikeskusest! Täpsem info asukoha kohta on kättesaadav siin.


Osalejate kohaloleku registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 10.00 stardi- ja finišipaigas Tuksi Spordikeskuse staadionil. Pärast starti on osalejatel finišisse jõudmiseks aega maksimaalselt 9 tundi. Osalejad, kes ei ole veel kell 20.00 jõudnud valitud distantsi läbida, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Kus rada kulgeb?

Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad Tuksi Spordikeskuse staadionil, kust rada kulgeb edasi põhja poole – esmalt mööda kruusa-teed ning õige pea liigume juba kaunite männikute vahel. Möödume kaunist järvederohkest piirkonnast, jõuame peaaegu välja Rannakülla ning Nõvale. Tagasiteel läbime Spithami poolsaare tipu ning kulgeme mööda rannikut läbides Dirhami ja Rooslepa.

Kogu maratoni peale on asfalti vaid kilomeeri jagu, mis jaguneb kolme koha vahel. Enamik rajast aga kulgeb metsa- ja kruusateedel. Rajal on ka mõningaid kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnime männimetsas ning mererannas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad suurepäraselt kepikõnniks.


Vaata ka 7. Noarootsi elamusmaratoni rajakaarti.

Mis toimub teeninduspunktides?

Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti.

Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Teeninduspunktidele annavad jõudu juurde Põltsamaa, Enervit, Kalev ja Vichy Vitamin.

Mis toimub finišis?

Maratoni lõpus ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga.

Finišis pakutakse kõigile osalejatele maitsvat Põltsamaa suppi ja kosutavat Saku või Põltsamaa karastusjooki, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma.Samuti on finišis võimalus lõõgastuda mõnusas saunas.


Käimiskeppide laenutamine

Soovi korral on võimalik korraldajatelt tasuta laenutada Eestis toodetud Iluum käimiskeppe. Laenutamise soovist saad teada anda üritusele registreerides. Käimiskepid väljastatakse Elamusmaratoni stardialas ID kaardi või muu pildiga dokumendi alusel.

10-kilomeetrisele rajale minejatel on võimalik tasuta liituda BungyPump treeninggrupiga, kes läbivad 10 km raja spetsiaalsete treeningkeppidega treeneri juhendamisel. Treeninggrupiga liitumise ja tasuta treeningkeppide kasutamise soovist saad teada anda üritusele registreerides.

Kuidas registreeruda?

Osaleja registreerimiseks täida registreerimise ankeet juhendi ülaosas! Koheselt registreerudes toimub ka osavõtutasude tasumine Maksekeskus AS vahendusel kasutades pangalinke.

Grupina registreerimiseks täitke ära registreerimisvorm, mille leiate siit. Täpsema info grupiliikmete osavõtutasude tasumise kohta saadame teile registreerimise järgselt emailile.

Tutvu lähemalt osavõtutasude ja registreerimistingimustega siin.

Kuidas tulla maratonile?

Parim viis maratonile tulla on autoga koos sõpradega – seega otsi endale head matkakaaslased nii rajale kui ka autosõiduks. Koos on hea emotsioone vahetada ning mis seal salata – ka soodsam!

Tartust saab maratonile ka ühisbussiga. Bussisõidu broneerimiseks saada e-kiri aadressile: ene@kiviryyt.ee ning saad Tartust mugavalt maratonile ja tagasi.


Eelmise aasta Noarootsi elamusmaraton

Viska pilk peale eelmise 2017. aasta 6. Noarootsi kepiõnni- ja käimismaratoni rajakaardile, uudista möödunud aasta pilte ning loe maratonist kirjutatud uudist siin:


NB! Loe ka Elamusmaratonide üldjuhendit ning tutvu osavõtutasude ja registreerimistingimustega!

7. Noarootsi kepikõnni- ja käimismaraton Facebookis!